Erişilebilir Eğitim Portalı Açıldı!

Görselin orta bölümünde bilgisayar ekranında, erişilebilir eğitim portalının görüntüsü yer almaktadır, görselin üst bölümünde, sabancı vakfı, logosu logonun karşısında, hibe programı ile desteklenmektedir, yazısı yazmaktadır, görselin sağ alt köşesinde, HEY Akademi, logosu logonun tam karşısında, heysosyal, sosyal medya ikonları yer almaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte eğitim alanında da hızlı bir dijitalleşme başladı. Fakat, erişilebilirlik standartlarına yani evrensel tasarım ve kapsayıcı eğitim ilkelerine uygun olmayan eğitim portal ve içerikleri görme engelliler için eğitimde fırsat eşitliğini ortadan kaldırdı.

HEY AKADEMİ; Sabancı Vakfı hibe desteği ile gerçekleştridiği proje kapsamında görme engelli bireyler için erişilebilir eğitim portalı ve LGS düzeyinde Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi ders videoları hazırladı.

Artık görme engelli çocuk ve gençler için erişilebilir bir eğitimin vazgeçilmezi olma yolunda ilk adımı attı.

Görme engelli bireyler sağlık kurulu raporu ya da engelli kimlik kartının kopyasını çevrimiçi olarak, başvuru formunda yükleyerek üye olabilmektedirler.

Platformumuzu yeni video içerikler, ses kayıtları ve dokümanlar ile zenginleştirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

erisilebiliregitim.com sitesini ziyaret etmek için TIK