HEY Akademi Ekim Zamanı Etkinliğindeydi!

Görselde ayakta yanyana duran kız ve erkeklerden oluşan katılımcılar yer almaktadır.

Sabancı Vakfı Hibe Programı kapsamında desteklenen ve Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği (HEY AKADEMİ) tarafından yürütülen “Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün” adlı proje Ekim Zamanı etkinliğinde kamuoyu ile paylaşıldı.

Bu yıl 3 Ekim 2023 Salı günü Sabancı Center’da gerçekleşen Ekim Zamanı etkinliği kalabalık bir katılımcı grubu ile coşkulu geçti. Sanatçı Elif Canfeza Gündüz’ün muhteşem enstrümantel performansı ile başlayan etkinliğin açılışını Şirin Payzın yaptı. Ardından Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın konuşmalarını yaparak, sivil toplum için demokrasi ve eşitlik mesajları verdi.

Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın moderatörlüğünü yaptığı oturumda ise HEY AKADEMİ adına Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çevikbaş konuşmacı olarak yer aldı.

Çevikbaş, “konuşmama empati etkinliğiyle başlamak isterdim ancak benim kadın haklarını savunmam için kadın olmam, hayvan haklarını savunmam için hayvan olmam, ülkemizin akciğerleri olan ormanları savunmam için ağaç olmam gerekmediği gibi sizlerin de engellilerin haklarını savunmanız için engelli olmanız ya da engelli olduğunuzu hayal etmenize gerek yok” dedi. Hakları savunmak için insan olmanın yeterli olduğunu vurgulayan Çevikbaş, Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün projesinin çıkış noktasını, sahadaki ihtiyaç ve sorunlardan hareketle dile getirdi.

HEY AKADEMİ olarak kurdukları hayale ortak olan Sabancı Vakfı’na ve proje ortağı olarak, sürecin başlangıcından bitişine kadar her zaman koşulsuz deste sunan Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Baydur’a teşekkür etti.

Programın ardından ise verilen kokteylde HEY AKADEMİ’yi tanımak ve işbirliği yapmak isteyen katılımcılarla görüş alışverişlerinde bulunuldu.