Dijital Eğitim Platformları Görme Engelliler İçin Erişilebilir Olsun İmza Kampanyası!

Görselin orta bölümünde . Görme Engelliler için Erişilebilir Dijital Eğitime "EVET"! İmza Kampanyasında 14.600 İmzaya Ulaştık ! yazısı yer almaktadır, Görselin sağ üst köşesinde, HEY Akademi, logosu logonun karşısında, heysosyal, sosyal medaya ikonları yer almaktadır, görselin alt bölümünde, sabancı vakfı, logosu logonun karşısında, hibe programı tarafından desteklenmektedir, yazısı yer almaktadır.

21’inci yüzyılda hızla gelişen ve değişen teknoloji, alışkanlık ve rutinlerimizi kısacası yaşam tarzımızı da değiştiriyor. Hayata dair her alanda dijitallaşme devam ediyor. COVID-19 pandemisi ile birlikte bu dijitalleşme süreci daha da hızlandı. Birden bire evler okul, yatak ve koltuklar sıra, tablet ve bilgisayarlar da sınıf tahtası oluverdi. Hemen hemen herkes bu yeni normale alışmakta zorlandı. Peki, ya görme engelliler?

Evet, aslında görme engelliler için dijital erişilebilirlik sorunları hep vardı. COVID-19 pandemisi bu sorunları daha da derinleştirerek, belirgin hale getirdi. İşte HEY AKADEMİ olarak, görme engellilerin dijital eğitim portal ve içeriklerine erişilebilirlik sorunları yaşamadan ulaşabilmeleri ve dijital eğitim içeriklerinin de yine erişilebilirlik ilke ve staandartlarına uygun olarak üretilmesi için Change.ORG üzerinde imza kampanyası başlatmıştık.

Kampanyamıza 14.627 kişi imza atarak, destek oldu. Kampanyamızı 15 Ekim 2023 itibariyle sonlandırdık ve atılan imzalarla birlikte ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmelere devam edeceğiz.

Kampanya sonuçları ile ilgili güzel haberleri sizlerle paylaşmak dileği ile.

Erişilebilir dijital eğitim mümkün!