Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün Projesi Kapsamında Ankara’da bir dizi Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi.

Sabancı Vakfı hibe desteği ile yürütülen “Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün” adlı proje kapsamında 8 – 9 Aralık 2022 tarihleri arasında, Ankara’da bir dizi çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

HEY AKADEMİ olarak gerçekleştirilen ziyaretlerde ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığı ile Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı’nda temaslarda bulunuldu.

HEY AKADEMİ ve Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün Projesi hakkında bilgilendirme yapılarak, Daire Başkan Vekili Fatih PAÇA ve Daire Başkanı Şükrü YILMAZ ile Bakanlık çalışmaları hakkında görüş alışverişlerinde bulunuldu. Erişilebilirlik ile ilgili konularda işbirliği imkanı doğdu.

Akabinde Engelli Çocuk Hakları Ağı (EÇHA) ziyaret edildi. Ziyarette Ali ULUSOY, Berke YÜKSEL ve Cansın KUVVET ile diğer proje personeline yürütülen proje hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Görüşmede Sabancı Vakfı projesi yürütmenin “marka değer” olduğundan hareketle HEY AKADEMİ’nin kısa zamanda büyüdüğü dile getirildi.

Akabinde de Türkiye Körler Federasyonu ve Engelliler Konfederasyonu ziyaret edildi. Federasyon Başkanı Mehmet Emin DEMİRCİ; projenin konusu itibari ile olması gereken bir durumun çeşitli sebeplerle sivil toplum örgütleri tarafından yapılmaya çalışıldığını, HEY AKADEMİ ekibi olarak, gerçekleştirilen projelerden haberdar olduklarını ve HEY AKADEMİ gibi genç, dinamik ve güçlü bir örgütü Federasyonda görmek istediklerini belirtti.

Altı Nokta Körler Derneği Genel Başkanı Fermani KURTEL’de eğitim erişilebilirliği için yapılan projenin önemli olduğunu belirterek, HEY AKADEMİ ekibini tebrik etti.

Görselde, masa etrafında ayakta bekleyen kişiler yer almaktadır.
Görselde, makam sasasının önünde sandelyede oturan kişiler yer almaktadır.
Görselde, masa başında oturan kişiler yer almaktadır.