Etkiniz Foruma Katılıyoruz

Koyu Mavi renk arka fon üzerinde, çapraz bir şekilde duran, beyaz renk gazete! HEY POSTA adlı gazetede; açıklama bölümünde yer alan haber metni bulunmakta. Görselin sağ altında, HEY AKADEMİ logosu ve sol alt bölümde “@heysosyal” ibareli Facebook, İnstegram, Twitter sosyal medya ikonları yer almakta.

Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği olarak; engelli haklarının korunması ve geliştirilmesi için izleme, raporlama, savunuculuk ve lobicilik çalışmalarını sürdürürken bize bilgi bankası ve çeşitli destekleri ile yol gösterici olan Etkiniz Avrupa Birliği Programı tarafından 16 – 17 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşen Etkiniz Forum etkinliğine katılım sağlıyoruz.

Salgın ile birlikte hayatımızda pek çok şey değişti ve pek çok şey hızlı bir biçimde dijital dönüşüm geçirdi. Peki, salgın döneminde insan hakları olarak en çok hangi haklarımız ihlal edildi? Yeni hak ihlalleri oldu mu? Zaten var olan hak ihlalleri derinleşerek, daha da belirgin hale mi geldi?

İşte bu sorular ve daha pek çok insan hakları meselesi bu forumda konuşuluyor, tartışılıyor, iyi uygulama örnekleri de ilham veriyor.