Afet ve Acil Durumlarda Erişilebilirlik Hayat Kurtarır!

Koyu Mavi renk arka fon üzerinde, çapraz bir şekilde duran, beyaz renk gazete! HEY POSTA adlı gazetede; açıklama bölümünde yer alan haber metni bulunmakta. Görselin sağ altında, HEY AKADEMİ logosu ve sol alt bölümde “@heysosyal” ibareli Facebook, İnstegram, Twitter sosyal medya ikonları yer almakta.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Uluslararası Katılımlı Acil Durum ve Tahliye Planları İle Sistemlerinin Erişilebilirliği Çalıştayı” etkinliğine katılım sağlıyoruz.

15 – 16 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalıştayda afet ve acil durumlarda herkes için erişilebilir çözümler hakkında uluslararası iyi uygulama örneklerini inceliyor ve ülkemizde mevzuat ile uygulama alanlarında yapılacak olan çalışmaları şekillendirmek için çalıştay grup toplantılarında görme engelli bireyler adına söz alıyoruz.

Kimsenin elinde sihirli bir değnek yok. Ve birden bire Türkiye tamamen erişilebilir olmayacak fakat bir yerlerden başlamak lazım. Bu bağlamda; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve emeği geçen herkese yapılan kapsayıcı çalışmadan dolayı teşekkür ederiz.