Hak Temelli İzlemeyi Öğreniyoruz!

Koyu Mavi renk arka fon üzerinde, çapraz bir şekilde duran, beyaz renk gazete! HEY POSTA adlı gazetede; açıklama bölümünde yer alan haber metni bulunmakta. Görselin sağ altında, HEY AKADEMİ logosu ve sol alt bölümde “@heysosyal” ibareli Facebook, İnstegram, Twitter sosyal medya ikonları yer almakta.

Hak Temelli İzlemeyi Öğreniyoruz!

Engellilik multi disipliner bir çalışma alanı ve hayatın içinde bir realite olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki ya; engellilik, engelliliğe dayalı ayrımcılık ve hak ihlalleri yaşandığında başlayan hukuk süreçleri doğru bir şekilde işletiliyor mu? Engelli bireylerin hakları başta Anayasamız olmak üzere Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi ve diğer ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde hakkaniyetle sonuçlandırılabiliyor mu?

İşte bu soruların cevabını alabilmek için sivil toplum örgütü olarak Etkiniz Avrupa Birliği Programı tarafından düzenlenen “Dava İzleme Eğitimine” katılıyoruz. Sivil toplum örgütü olarak biz profesyonelleştikçe, faaliyet alanımızda olan hedef grup da o kadar güçlenecektir.

Hak temelli savunuculuk için izlemeye ve izlemeyi öğrenmeye devam ediyoruz.