Kapsayıcı Ders Anlatım İlkeleri Semineri Düzenlendi

Sabancı Vakfı hibe desteği ile Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği tarafından yürütülen “Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün” adlı proje kapsamında, 26 Kasım 2022 Cumartesi günü öğretmen ve öğretmen adaylarına “Kapsayıcı Ders Anlatım İlkeleri Semineri” verildi.

Seminerde ilk olarak; Proje Koordinatörü İsmail ÇEVİKBAŞ proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ardından da Süleyman Demirel Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sinan Tarkan ASLAN tarafından kapsayıcı ders anlatım ilkeleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Daha önce 27 – 30 Ekim 2022 tarihleri arasında, Isparta’da Erişilebilir Dijital Eğitim Çalıştayı düzenlenmiş ve gerçekleştirilen atölye çalışmalarında görme engelliler için sözel ve sayısal branşlarda ders anlatım ilkeleri ile erişilebilir dijital içerik geliştirme ilkeleri belirlenmişti.

Görselde konferans salonunun sahnesinde , Hey Akademinin ve Sabancı Vakfının logolarının yer aldığı iki adet kırlangıç bayrağın arasında masada oturan iki kişi yer almaktadır.
Görselde, Konferans salonunun sahnesinde masada oturan iki kişinin arkasından salondaki tüm katılımcılar görüntülenmektedir.