Erişilebilir Dijital Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi!

Sabancı Vakfı hibe desteği ile HEY AKADEMİ tarafından yürütülen “Erişilebilir Dijital Eğitim Mümkün” adlı proje kapsamında, 27 – 30 Ekim 2022 tarihleri arasında, Isparta’da “Erişilebilir Dijital Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştay programı, 28 Ekim 2022 Cuma günü Isparta Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi ÖZGÖDEK, Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kağan BÜYÜKKARCI, Süleyman Demirel Üniversitesi Engelliler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Merkez Müdürü Doç. Dr. Hulusi ALP, Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Fevzi GÜÇLÜ ile çok sayıda akademisyen, özel eğitim okul yöneticileri ile görme engelli bireylerin katılımı ile başladı. Projenin hayata geçmesinde hibe desteği sağlayarak, cansuyu olan Sabancı Vakfı’nı temsilen ise Zeynep ARSLAN ve Utku DEMİRYAKAN katılım sağladı.

Çalıştay kapsamında 3 gün boyunca İsmail ÇEVİKBAŞ, Fatih SAYAR, Hakan TELTİK ve Doç. Dr. Önder İŞLEK ile TOBBY’den Leyla ARIBAŞ STAHLSCHMİDT

Mesud Helmut STAHLSCHMİDT  çeşitli sunumlar gerçekleştirdiler.

Gerçekleştirilen atölye çalışmalarında; görme engelli bireylere yönelik sözel ve sayısal branş derslerinde ders anlatımı ve soru okuma yöntem ve tekniklerine ilişkin ilkeler belirlendi.

Erişilebilir dijital içerik geliştirme ile ilgili beyin fırtınası yapılarak, görme engelli bireylerin ihtiyaç ve sorunlarına ilişkin çözüm önerileri geliştirildi.

Proje; ikinci safhası olan ders video çekimlerine ilişkin atölye çalışmalarıyla

Görselde tüm katılımcıların bir arada ayakta yer almakta
Görselde Hey Akademi Başkanı kürsü önünde konuşma yapıyor.
Görselde protokolde oturan proje ortakları yer almaktadır
Görselde Sabancı Vakfını temsilen katılan bir kadın kürsüde konuşma yapmakta
Görselde çalıştaya katılan katılımcılar yer almaktadır