Görme Engelliler İçin Bağımsız Hareket ve Yönelim Eğitmeni Ulusal Meslek Standartları Revizyonu Çalıştayına katılım Sağladık.

Koyu Mavi renk arka fon üzerinde, çapraz bir şekilde duran, beyaz renk gazete! HEY POSTA adlı gazetede; açıklama bölümünde yer alan haber metni bulunmakta. Görselin sağ altında, HEY AKADEMİ logosu ve sol alt bölümde “@heysosyal” ibareli Facebook, İnstegram, Twitter sosyal medya ikonları yer almakta.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında, WOC-Test Merkezleri hibe programı uygulanmaktadır.Söz konusu hibe programı, sözleşme makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından uygulanmakta ve izlenmektedir. Programın operasyonel faydalanıcısı Mesleki Yeterlilik Kurumu’dur.

Bu kapsamda; Sağlık – Der tarafından yürütülen proje faaliyetleri çerçevesinde 13.07.2021 tarihinde düzenlenen “Görme Engelliler Yönelim ve Bağımsız Hareket Eğitmeni Seviye 5 ulusal meslek standardının revizyonu için gerçekleştirilen çalıştaya HEY AKADEMİ olarak, katılım sağladık.

Eğitim – Kültür ve İstihdam Sekreteri Hakan TELTİK’in katılım sağladığı çalıştayda görme engellilere yönelik bağımsız hareket becerileri kazandırma ve meslek standardının revizyonuna dair görüş ve önerilerde bulunduk.