İnsan Hakları Eylem Planında Engelliler ve Sivil Toplum!

Koyu Mavi renk arka fon üzerinde, çapraz bir şekilde duran, beyaz renk gazete! HEY POSTA adlı gazetede; açıklama bölümünde yer alan haber metni bulunmakta. Görselin sağ altında, HEY AKADEMİ logosu ve sol alt bölümde “@heysosyal” ibareli Facebook, İnstegram, Twitter sosyal medya ikonları yer almakta.

Engelli Çocuk Hakları Ağı tarafından yürütülen EÇHA’nın Güçlendirilmesi Projesi kapsamında farklı konuk ve konu başlıklarında düzenlenen webinarların ilkine Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği Genel Başkanı İsmail ÇEVİKBAŞ konuk oldu.

Mart 2021’in ilk haftasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan “İnsan Hakları Eylem Planının” konu edinildiği webinarda, İsmail ÇEVİKBAŞ ilgili eylem planı çerçevesinde açıklanan tüm ilke, amaç ve faaliyetleri engelliler ve engelli sivil toplum camiası açısından değerlendirerek, önerilerde bulundu.

Engelli bireylerin de “önce insan” olarak bu eylem planında aktif ve etkin olarak yer almasının, demokratik, sosyal ve hukuk devleti olmanın bir gerekliliğinin yanısıra toplumsal barış ve huzurun da teminatıdır.

İlgili webinara BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.