Engelli Bireylere Yönelik Webinar Etkinlikleri Başladı

Koyu Mavi renk arka fon üzerinde, çapraz bir şekilde duran, beyaz renk gazete! HEY POSTA adlı gazetede; açıklama bölümünde yer alan haber metni bulunmakta. Görselin sağ altında, HEY AKADEMİ logosu ve sol alt bölümde “@heysosyal” ibareli Facebook, İnstegram, Twitter sosyal medya ikonları yer almakta.

Herkes İçin Erişilebilir Yaşam Akademisi Derneği tarafından, Protect Defenders EU desteği ile yürütülen “Engelli Hakları İzleme ve Savunuculuk Ağı” projesi kapsamında engelli bireylere yönelik webinar etkinlikleri başladı.

İlk etkinlik, Uzman Psikolog Gülsüme Şenocak tarafından “Engelli Çalışanlar ve Psikolojik Şiddet” başlığı ile gerçekleştirildi.

Engelli çalışanlara yönelik psikolojik şiddet ve mobbing nasıl gerçekleşir?  Mobbinge maruz kaldığımızda psikolojimize olan olumsuz etkilerini nasıl asgari düzeye indirebiliriz? Psikolojik destek almamız gerekir mi? Çalışma hayatında yaşanan yoğun stres ile başa çıkma yolları nelerdir? Ve daha pek çok soruya cevaplar bulduğumuz söyleşi dizimin devamı Ramazan Bayramı sonrasında sizlerle olacak.

Haklarımızı korumak ve savunmak için önce haklarımızı bilmeli ve ihlal durumu ile karşılaştığımızda idari ve adli olarak her mecraada hak arama yoluna gitmeliyiz.